Úvodní stránka » Ortlieb

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Na jaře roku 1981 stál v jížní Anglii mladý kudrnatý dobrodruh vedle svého plně naloženého kola a pozoroval jak hustě prší. Na svou velkou cestu dlouho šetřil, ale počasí to nechápalo. Rozhodně už se mu nechtělo trávit další noc v mokrém spacáku. Když v tom uviděl kolem projet nákladní auto s plachtou. Nepromokavou plachtou!

Hned po návratu z cesty vznikly první voděodolné cyklistické brašny a v roce 1982 vznikla firma Ortlieb. A tím mladým dobrodruhem samozřejmě nebyl nikdo jiný než Hartmunt Ortlieb.

 

Ortlieb cyklobrašny s pětiletou zárukou

 

Ortlieb a pět let záruka

  • 30 let špičkové kvality
  • záruka 5 let
  • voděodolnost v jakýchkoli podmínkách
  • testováno mnoha expedicemi

vodotěsné brašny Ortlieb

První vodotěsné brašny Ortlieb vznikly v roce 1982 z plachty pro kamiony v dílně Hartmunta Ortlieba v Německu. Hartmunt se připravoval na své dlouhé cyklistické a horolezecké cesty a potřeboval pevné a vodotěsné brašny, které v těch časech ještě neexistovaly.

Od těch dob značka Ortlieb urazila velký kus cesty a mezi dálkovými cyklisty se stala pojmem. Ortlieb jsou brašny, které jsou používány těmi nejlepšími a nejextrémnějšími cykloturisty světa a dá se říci, že už mnohokrát objely celý svět.

Dnes nabízí Ortlieb širokou škálu voděodolných produktů, které jsou určeny nejen pro expedice, ale i pro každodenní dojíždění do práce, či na krátké výlety do okolí.

 

Zboží Ortlieb najdete na: http://ekovelo.mimishop.cz/katalog.php?typ=18475&kategorie=125069

 

 

 

 

Novinky

Navigace TEASI ONE 2

9.7.2014

AKTUÁLNÍ PROGRAM JÍZDY S KOLOBĚŽKOU 2015

23.4.2015

archiv